Polski scenarzysta i pisarz

Patryk Vega – www.taniaksiazka.pl stoi za sukcesami wielu polskich filmów, które ukazują nie lada informacje. Przy czym nie wszystkim osobom te informacje będą się zawsze podobać. Tak, Vega ma śmiałość mówić o pewnych rzeczach, które nie do końca będą podobać się innym osobom, obnażając prawdę. Dzięki niemu społeczeństwo może uświadomić sobie pewne rzeczy. Chociaż nie można zapominać o tym, że jest to osoba, która nakręciła film “Botoks”. To ten film został uznany za jedną z najgorszych produkcji 2017 przez serwis Mediakrytyk.pl − agregujący recenzje polskich krytyków. Na tą jedną kiepską nagrodę jest jednak wiele innych, dzięki którym wiemy, że mamy do czynienia z naprawdę uzdolnionym człowiekiem. Wystarczy tylko wspomnieć o tym, że otrzymał dwukrotnie Bursztynowe Lwy, które uważane są za jedną z najważniejszych nagród, jeżeli chodzi o polski świat filmowców. „Polski ruch feministyczny – analiza ruchu społecznego wg teorii Alaina Touraine’a” – jego i dwóch innych osób praca socjologiczna została uznana za jedną z najbardziej przekrojowych. Czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego, że Vega (a właściwie wtedy Patryk Krzemieniecki) już w wieku 14 lat pracował zarobkowo, początkowo handlując nielegalnym oprogramowaniem na jednej z warszawskich giełd. Jak więc widać ten człowiek nigdy nie lubił leniuchować.

“Złe psy. Po ciemnej stronie mocy”

Dlaczego osoby, które mają na co dzień pilnować prawa i bezpieczeństwa obywateli przechodzą na drugą stronę, przekraczając tym samym niepisaną granicę? Dlaczego tak się dzieje, że policjanci lądują w więzieniach z wyrokami sądu lub też w szpitalach psychiatrycznych? W swoich rozmowach, jakie Vega przeprowadził z policjantami widać tak naprawdę dramat z jakim osoby pracujące w tym zawodzie muszą zmagać się na co dzień. Imprezy ze świadkami koronnymi do białego rana. Grupowy seks. Przerzucanie zwłok ze stosu na stos i wiele innych. Chyba nikt sobie nie zdaje sprawy jak tak naprawdę wygląda codzienne życie policjantów.

“Służby specjalne. Podwójna przykrywka”

Jarosław Pieczonka – były funkcjonariusz kontrwywiadu wojskowego, wywiadowca, najemnik, przykrywkowiec. To on był odpowiedzialny za osłonę kontrwywiadowczą najbogatszych ludzi w Polsce. Wiele osób doskonale go zna. W szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę znanych polityków, którzy potrzebowali ochrony. Zasłużył sobie na ich przyjaźń. Razem z byłymi komandosami SAS i Royal Marines ochraniał statki przed somalijskimi piratami. Czego jeszcze można się o nim dowiedzieć – niekoniecznie dobrego?

Ludzie zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com